Endodoncja, czyli leczenie kanałowe zębów

Leczenie endodontyczne wykonywane jest w przypadku powstania nieodwracalnych zmian zapalnych miazgi zęba, będących zwykle konsekwencją zaniedbanej próchnicy.
Polega na oczyszczeniu, odkażeniu i szczelnym wypełnieniu kanałów korzeniowych. Dzięki temu ząb zostaje zachowany w jamie ustnej na wiele lat. Zdarza się, że pacjenci z powodu silnego bólu zdecydowani są na usunięcie zęba, często nie jest to konieczne.

Skuteczność leczenia kanałowego określa się na 96%.
Przewlekły proces zapalny czy martwiczy może się toczyć nie wywołując dolegliwości bólowych, dlatego tak ważne są systematyczne wizyty kontrolne i diagnostyczne wykonywanie prześwietleń RTG.

Leczenie kanałowe w gabinetach Stomatologia Bełzy 27:

  • zabieg wykonujemy w znieczuleniu, a więc jest bezbolesny.
  • czas trwania leczenia uzależniony jest od rodzaju i budowy zęba oraz stanu jamy ustnej; zwykle leczenie kanałowe zęba mającego 3 lub 4 kanały wykonywane w czasie jednej wizyty trwa od 1,5 do 2,5 godz.; zdarza się,że proces leczenia wymaga większej ilości wizyt.

  • w procesie leczenia wykorzystujemy specjalistyczne urządzenia precyzyjnie określające długości kanałów korzeniowych oraz pozwalające na ich dokładne opracowanie.
  • w trakcie leczenia posługujemy się radiowizjografią, co umożliwia kontrolowanie postępu leczenia.
  • kanały szczelnie wypełniamy wysokiej jakości preparatami, co pozwala na utrzymanie wyleczonego zęba w jamie ustnej przez wiele lat.